Základná škola Matiaška

Základná škola Matiaška zabezpečuje primárne vzdelávanie: ISCED 1.

Škola má 1 triedu -1.až 4. ročník.

V školskom roku 2023/2024 školu navštevuje 20 žiakov, ktorí majú trvalé bydlisko  v obciach Matiaška, Ruská Voľa,  a 1 žiak plniaci školskú dochádzku v zahraničí.

Škola pozostáva z jednej spoločnej budovy s materskou školou, ktorá prešla čiastočnou rekonštrukciou a veľkého školského dvora.

Na škole je zriadená počítačová učebňa, ktorá už nevyhovuje požiadavkám školy a je využívaná aj v školskom klube.

Škola ponúka záujmovú činnosť v krúžkoch.

Škola má zriadený Školský klub detí

Škola dosahuje priemerné výsledky v porovnaní úspešnosti žiakov 5.ročníkov.

·           Škola spolupracuje s málotriednou  školou Remeniny a plnoorganizovanou  školou  Hanušovce.

·           V škole pracujú 3 pedagogickí pracovníci z toho jeden externý.

·           Škola sa  podľa svojích možností prezentuje  na verejnosti  vystúpeniami na   kultúrnych podujatiach usporiadávaných v obci.